Pilotní výcvik

Chcete se stát pilotem nebo pilotkou? Náš aeroklub poskytuje celoročně výcviky pro získání kvalifikací pilot ultralehkých letadel ULL a pilot kluzáku GLD. Výcvik k získání licence PPL(A) na našem letišti provádí letecká škola AcFly.

Pilot ultralehkých letadel může zahájit svůj výcvik ve věku 15ti let a pilot kluzáku již ve 14ti letech. Pro svou finanční dostupnost i díky věkovému limitu jsou tyto kategorie letadel velmi vhodné i pro dospívající mládež jako forma komplexního vzdělání a zároveň životní koníček.

Pokud zatím přemýšlíte, zda létání je tím správným koníčkem i pro Vás, kontaktujte nás se zájmem o seznamovací let a naši zkušení instruktoři Vám vše rádi představí.

V případě zájmu o kvalifikaci PPL(A) nás informujte, zvažujeme rozšíření o tento výcvik dle počtu zájemců.

Telefon: +420 724 069 564
Mail: info@lkul.cz

Licence PPL(A)
Tato licence opravňuje pilota létat s letadly do 5.700kg, umožňuje létat do vzdálenějších destinací za dne i v noci a za ztížených podmínek, tvoří první krok k zahájení kariéry dopravního pilota.

Praktický výcvik probíhá na letounu Cessna C172.

Výcvik lze začít v 16ti letech, ovšem licenci je možné získat až dovršením 17ti let.

Minimální počet hodin pro tuto licenci je 45 – složených z letového času a času pojíždění. Platí se pouze hodina letová – tedy čas strávený ve vzduchu. Více informací osobně. Cena za letovou hodinu výcviku je stanovena na 5500,- Kč.

Licence pilota ULL

Licence pilota ultralehkých letadel je určena pro všechny, kteří chtějí létat pro radost, plnit si své sny, létat za rozumných ekonomických podmínek přitom komfortně a bezpečně, a mít možnost létání se širokou škálou lehkých letadel.

Ultralehká letadla jsou v současné době nejvíce využívanými dvoumístnými letadly pro zájmové létání. Létáme na letadlech vyrobených zejména profesionálními leteckými výrobci. Většina dnešních ultralehkých letadel se liší od těch „velkých“ pouze administrativně a jsou tak dobrým základem pro každého pilota.

S výcvikem lze začít od 15ti let, přičemž první sólo lety a přezkušující let pro získání kvalifikace je možné provádět po dosažení 16ti let. Základní osnova výcviku je stanovena na minimum 20 hodin, při ceně od 3.000,- Kč za letovou hodinu. Licenci lze získat tedy za cca 60.000,- Kč. Délka výcviku se ovšem odvíjí od schopností pilota a jeho časových možností. Doba výcviku není omezená a výcvik lze platit postupně, jak budete chodit létat. Není tedy nutno někam spěchat, můžete se u nás létáním prostě bavit a to v příjemném kolektivu Aeroklubu. Před zahájením výcviku je třeba získat potvrzení o zdravotní způsobilosti u pověřeného lékaře.

U nás můžete létat výcvik se dvěma typy ultralehkých letadel a to buď Airlony Skylane nebo Tecnam Echo P92, dle vlastních preferencí.

Licence pilota GLD

Licence pilota bezmotorových letadel je vhodná jak pro nadšence čiré krásy létání, tak i pro budoucí profesionální piloty pro získání těch nejdůležitějších elementárních návyků. Nejlepší piloti a to nejen současní dopravní, ale i vojenští, začínali svou kariéru právě na letadle bez motoru.

K výcviku používáme celosvětově uznávaný celokovový větroň české výroby L-13 Blaník. K pokročilejšímu sportovnímu létání lze využít náš laminátový kluzák Grob G102 Astir.

S výcvikem na větroni lze začít od 14ti let, přičemž první sólo lety a přezkušující let pro získání kvalifikace je možné provádět po dosažení 15ti let. Bezvadná parta a kamarádský kolektiv jen podporuje technické vzdělání a dovednosti. Plachtění je krásným leteckým sportem, v němž lze soutěžit a celý život se zlepšovat. Motivací může být např. získání plachtařských ocenění za dosažený výkon, účast na soutěžích, nebo prostě radost z nádherného letu, tak jak ho znají jen naši okřídlení kolegové z ptačí říše.

Osnova leteckého výcviku je stanovena na minimum 15 hodin a 45 vzletů, ke kterým využíváme zejména aerovleky. Cena výcviku je velmi individuální a závisí nejen na schopnostech pilota, ale i na meteorologických podmínkách a pohybuje se od cca. 35.000,- Kč. Doba výcviku není, stejně tak jako u kvalifikace ULL, omezená. Výcvik lze platit postupně, jak budete chodit létat.

Rádi vás mezi sebou přivítáme.